Składki i opłaty w 2014 r.

OKRĘGOWE SKŁADKI NA ZAGOSPODAROWANIE I OCHRONĘ WÓD NA TERENIE DOLNEGO ŚLĄSKA W 2014 ROKU

Składki w 100% przeznaczone są na zagospodarowanie i ochronę wód, dzierżawy i zakup wód, ekologię i ochronę przyrody.

Poniższe opłaty uprawniają do wędkowania na wodach krainy pstrąga i lipienia oraz wodach nizinnych z brzegu i środków pływających.

1. OKRĘGOWA SKŁADKA CZŁONKOWSKA PZW ROCZNA I OKRESOWA.

Roczna 1 dzień
1. Składka normalna 132

2. Składka ulgowa "I" - 50% 66
3. Składka ulgowa "II" - 75% 33
4. Składka ulgowa wnoszona przez członka uczestnika do 16 lat 20
5. Składka ulgowa "III" - 100% 0

2. OPŁATY DLA NIEZRZESZONYCH W PZW I CUDZOZIEMCÓW

Roczna 1 dzień
1. Opłata podstawowa uprawniająca do wędkowania na wodach krainy pstrąga i lipienia oraz wodach nizinnych z brzegu i środków pływających 350 40

• Składkę ulgową "I" (50%) wnoszą członkowie PZW, tj. młodzież szkolna i studenci do 16 do 24 lat odznaczeni Srebrną odznaką PZW i Srebrną Odznaką "Zasłużony Strażnik SSR PZW", kobiety po ukończeniu 60 roku życia, mężczyni po ukończeniu 65 roku życia.
  • Składkę ulgową "II" (75%) wnoszą członkowie PZW odznaczeni Złotą Odznaką PZW.
  • Składkę ulgową "III" (100%) otrzymują członkowie PZW odznaczeni Złotą odznaką PZW z Wieńcami oraz członkowie PZW po ukończeniu 80 roku życia.

SKŁADKA CZŁONKOWSKA W 2014 r.

Składka przenaczona na cele statutowe Związku, dzielona w następujący sposób: 10% - ZG, 45% - Okręg, 1% - Fundusz Pomocy Kołom.

1. Składka członkowska 68
2. Składka członkowska ulgowa 50% 34
  • Młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat
  • Odznaczeni Srebrną i Złotą Odznaką PZW
  • Mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia, kobiety po ukończeniu 60 roku życia
3. Składka członkowska ulgowa 75% 17
  • Członkowie-uczestnicy do 16 lat
  • Odznaczeni Złotą Odznaką z Wieńcami
4. Wpisowe
  • Członek zwyczajny PZW 25
  • Członek-uczestnik PZW 12
5. Legitymacja członkowska 5

Uwaga:

• Zwalnia się członków uczestników z opłat za legitymację członkowską
  • Opłata za egzamin na kartę wędkarską: 24,90 (z VAT), kandydat na członka-uczestnika (do 16 lat) zwolniony z opłaty za egzamin
  • Zwolnienie z opłaty za egzamin na kartę wędkarską i wpisowego może nastąpić na podstawiestosowej uchwały zarządu koła
  • Wysokość opłaty za wydanie karty wędkarskiej ustalają Starostwa Powiatowe
  • Karty wędkarskie mieszkańcom Wrocławia wydaje Wydział Środowiska i Rolnictwa UM Wrocławia ul. Bogusławskiego 8-10 (IV piętro, pok. 418 od godz. 7:45 do 15:45)
  • Karty wędkarskie mieszkańcom spoza Wrocławia wydaje właściwe dla rejomu zameldowania Starostwo Powiatowe
  • Pobrane hologramy na znaczki obciążają skarbnika wartościowo. Oznacza to, że za nierozliczone hologramy skarbnik będzie obciążony kwotą w wysokości składki członkowskiej.